Edi Rama flet pas mbledhjes së Kryesisë: Të shtunën Asambleja e partisë, ja temat e diskutimit
| |

Edi Rama flet pas mbledhjes së Kryesisë: Të shtunën Asambleja e partisë, ja temat e diskutimit

Kryeministri Edi Rama është ndaluar për gazetarët pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë. Ai ka zbardhur diskutimet e bëra dhe atë çfarë pritet në Asamblenë e së shtunës. Rama tregoi para gazetarëve se në mbledhje u diskutua për zgjedhjen e kryetarëve të rinj të PS në 61 bashkitë e vendit, si dhe shtoi se një…

Arrestimet për kontrabandë në Morinë, Rama përgëzon SPAK: Operacion shembullor! Uroj të fshihet çdo njollë në uniformën e policisë
| |

Arrestimet për kontrabandë në Morinë, Rama përgëzon SPAK: Operacion shembullor! Uroj të fshihet çdo njollë në uniformën e policisë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për arrestimin e 32 zyrtarë doganorë ditën e sotme ne piken kufitare te Morines. Me një postim në Tëitter, Rama përgëzon SPAK për këtë operacion shembullor. “Përgëzime SHÇBA-së dhe SPAK-ut për operacionin shembullor të goditjes së një çerdheje të korruptuarish në Policinë e Shtetit! Uroj që kjo frymë e cilësi…

A po lobon për Sekretar të Përgjithshëm të NATO-s? Rama: Nuk ka rëndësi, unë sapo kam filluar të…
| |

A po lobon për Sekretar të Përgjithshëm të NATO-s? Rama: Nuk ka rëndësi, unë sapo kam filluar të…

Prej ditësh qarkulloi në media një lajm për mundësinë e zgjedhjes së tij Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s. Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama ka shuar cdo mundësi për një gjë të tillë duke thënë se kontratën e ka me Shqipërinë. A po lobon për Sekretar të Përgjithshëm të NATO-s? Unë nuk loboj për asnjë gjë….

“Ngjarje e rëndësishme për qeverisjen e PS”/ Rama: Thelbi i Kongresit bashkimi dhe jo ndarja. Ja kërkesa për deputetët
| |

“Ngjarje e rëndësishme për qeverisjen e PS”/ Rama: Thelbi i Kongresit bashkimi dhe jo ndarja. Ja kërkesa për deputetët

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar Kongresin e të shtunës si një ngjarje të rëndësishme për qeverisjen e PS me në thelb bashkimin dhe jo ndarjen. Rama u kërkoi deputetëve që në mbledhjen e të shtunës të jenë aktivë sipas zonave që mbulojnë për të përmbushur angazhimet. “Në fund të Kongresit të gjithë organizatorët e…

“Protestat mbështesin Rusinë”/ Akuza e fortë e Ramës: Por kërkesat do t’i dëgjojmë

“Protestat mbështesin Rusinë”/ Akuza e fortë e Ramës: Por kërkesat do t’i dëgjojmë

Ndërkohë që organizatorët e dukshëm dhe të padukshëm të protestës po bëhen gati për tu drejtuar Bulevardit Dëshmorët e Kombit për të 6 ditë, kryeministri Edi Rama mendon se zhurma e saj, çon ujë tjetër kund. Edi Rama: Këtu bëhet një protestë që mund ti pëlqejë Rusisë, po, mund ti pëlqejë, sepse kjo është një nga…

Arrestimi i qytetarëve në protestën për çmimin e naftës, ish-deputeti i LSI: Rama po përdor çdo mekanizëm për të goditur protestën!
| |

Arrestimi i qytetarëve në protestën për çmimin e naftës, ish-deputeti i LSI: Rama po përdor çdo mekanizëm për të goditur protestën!

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, ka reaguar për arrestimet e bëra nga policia, në protestën që u mbajt në Tiranë për rritjen e çmimeve. Teksa sjell pamjet e një të reje që arrestohet, Braimllari shkruan se kryeministri Edi Rama po përdor çdo mekanizëm për të goditur protestën qytetare. Postimi i Braimllarit: Policia e Shtetit ne…

“Çmendja e çmimit të naftës, pasojë e luftës”/ Rama: Rritja nuk erdhi se Shqipëria iu bashkua sanksioneve! Nuk preket energjia, pensionistët s’kanë makina që…
| |

“Çmendja e çmimit të naftës, pasojë e luftës”/ Rama: Rritja nuk erdhi se Shqipëria iu bashkua sanksioneve! Nuk preket energjia, pensionistët s’kanë makina që…

Kryeministri Edi Rama edhe njëherë ka bërë të qartë se nuk është qeveria ajo që vendos çmimin e naftës por tregu i lirë. Në një bashkëbisedim me komentuesit online, Rama tha se kjo çmendje e çmimit të naftës është pasojë e luftës. Rama tha se qeveria po përpiqet të mbrojë familjet dhe biznesin e vogël…

“Po rriten çmimet çdo sekondë, s‘është e drejtë”/ Rama replikon me komentuesin: Po bëhet luftë prej së vërteti! Tregjet janë në alarm, edhe Shqipëria do të…
| |

“Po rriten çmimet çdo sekondë, s‘është e drejtë”/ Rama replikon me komentuesin: Po bëhet luftë prej së vërteti! Tregjet janë në alarm, edhe Shqipëria do të…

Kryeministri Edi Rama sa herë që i jepet mundësia replikon me qytetarët në rrjetet sociale, madje shpesh herë edhe përplaset me ta. Duket se situata në Ukrainë dhe rritjet e çmimeve dhe te karburantit në vendin tonë ka nxitur një komentues t’i drejtohet kryeministrit Rama. Teksa i kërkon zgjidhje për këtë situatë, Rama i përgjigjet…

OKB dënoi agresionin rus/ Rama: Rusia hyn në periudhën e vetmisë. Vota kundër e Serbisë unifikon Ballkanin Perëndimor me Perëndimin
| |

OKB dënoi agresionin rus/ Rama: Rusia hyn në periudhën e vetmisë. Vota kundër e Serbisë unifikon Ballkanin Perëndimor me Perëndimin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Asambleja e Përgjithshme e OKB-së ka votuar në favor të një rezolute që dënon pushtimin e Rusisë dhe i bën thirrje asaj që menjëherë të tërheqë të gjitha forcat e saj nga Ukraina. 141 vende ndëshkojnë Rusinë me votimin e tyre në OKB kundër agresionit ndaj Ukrainës! Rusia hyn…

Plot 10 orë diskutime/ Mbyllet me debat mbledhja e Komisionit, Tabaku: Përveç të sotmes shqiptarëve i ke koncensionuar edhe të ardhmen! Rama: Jeni si parti një turp aritmetik…
| |

Plot 10 orë diskutime/ Mbyllet me debat mbledhja e Komisionit, Tabaku: Përveç të sotmes shqiptarëve i ke koncensionuar edhe të ardhmen! Rama: Jeni si parti një turp aritmetik…

Mbledhja e Komisionit Hetimor lidhur me aferën e inceneratorëve ku dëshmitar ishte thirrur kryeministri Edi Rama, është mbyllur pas rreth 10 orësh diskutime. Nuk kanë munguar debatet , akuzat dhe kundër akuzat mes Ramës, kryetares së Komisionit si edhe anëtarëve pjesë e këtij Komisioni. Pjesë nga debati: Rama: Kur flas për turpin unë kam parasysh…