Lista e plotë/ Grupi i PD 3 orë mbledhje për të propozuar 10 emrat e kandidatëve për President
| |

Lista e plotë/ Grupi i PD 3 orë mbledhje për të propozuar 10 emrat e kandidatëve për President

Grupi parlamentar demokrat diskutoi për 3 orë për emrat e kandidatëve për President që do t’i shkojnë maxhorancës për votim në Parlament. Gazetari Osman Stafa raporton se një numër i madh kandidatësh janë propozuar nga deputetët demokratë në mbledhjen ku marrin pjesë 26 prej tyre dhe Komisioni i Rithemelimit e ka bojkotuar. Kandidatët 1.Leonard Demi…

SPAK megaoperacion në 3 qytete, dhjetëra të arrestuar, midis tyre policë
|

SPAK megaoperacion në 3 qytete, dhjetëra të arrestuar, midis tyre policë

Një megaoperacion është duke u zhvilluar nga ana e SPAK në disa qytete të vendit. Operacioni është shtrirë në Elbasan, Durrës e Tiranë për goditjen e grupeve kriminale. Në qytetin e Elbasanit janë arrestuar të paktën 10 persona. Sipas burimeve në këtë qytet urdhër-arrestet janë lëshuar për llogari të një grupi kriminal mjaft të fuqishëm,…

Arrestohet i riu pasi shantazhonte 19-vjeçaren me publikim të disa videove
|

Arrestohet i riu pasi shantazhonte 19-vjeçaren me publikim të disa videove

Policia ka arrestuar një person i cili shantazhonte një shtetase se do t’i publikonte disa video nëse ajo nuk i jepte shuma të caktuara parash. Një aparat celular dhe një pasaportë janë sekuestruar në kuadër të operacionit. “Gjatë veprimeve hetimore ka rezultuar se shtetasi E. D. i kishte marrë pasaportën 19-vjeëares, të cilën e shantazhonte…

Gjykata e Hagës dënon Haradinajn dhe Gucatin me 4 vjet e gjysmë burgim
| |

Gjykata e Hagës dënon Haradinajn dhe Gucatin me 4 vjet e gjysmë burgim

Dhomat e Specializuara të Hagës shpallën fajtorë Drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, duke i dënuar me 4 vjet e gjysmë burgim, të mërkurën. Atyre do t’iu llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim, rreth dy vjet, e si rezultat do të qëndrojnë…

Negociatat me Shqipërinë dhe RMV, Borrell: Vonesat janë të papranueshme
| |

Negociatat me Shqipërinë dhe RMV, Borrell: Vonesat janë të papranueshme

Bashkimi Europian nuk duhet të humbasë më kohë në procesin e anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimore. Përfaqësuesi i Lartë i BE, Josep Borrell deklaroi pas takimit me ministrat e Jashtëm të vendeve të Bashkimit Europian se negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të hapen brenda presidencës franceze. “Duhet të fillojmë negociatat e…

PS starton zgjedhjet në Tiranë, Gjiknuri ironizon dhe garën në PD: Nuk duam të bëjmë zgjedhje si ato që ai bërtiste nga 300 bëje 500
|

PS starton zgjedhjet në Tiranë, Gjiknuri ironizon dhe garën në PD: Nuk duam të bëjmë zgjedhje si ato që ai bërtiste nga 300 bëje 500

Partia Socialiste ka startuar zgjedhjet edhe në qarkun e Tiranës. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri inkurajoi çdokënd që mendon se ka aftësitë dhe vullnetin të bëhet pjesë e kësaj gare. “PS po hyn në një fazë shumë të rëndësishme, faza e ripërtëritjes së saj sa i përket nivelit të drejtimit dhe të organizimit,…

Berisha nga Kukësi: Sapo PD të vijë në pushtet, taksa e turpit në Rrugën e Kombit do të hiqet
| |

Berisha nga Kukësi: Sapo PD të vijë në pushtet, taksa e turpit në Rrugën e Kombit do të hiqet

Një shqiptar i Kosovës ka marrë pjesë në takimin që Berisha ka mbajtur me demokratët e Kukësit ditën e sotme. Ai e falënderoi Berishën dhe i kërkoi që të hiqte taksën e Rrugës së Kombit. Nga ana tjetër, Berisha u përgjigj se kjo gjë do të bëhej sapo PD të vinte sërish në pushtet duke…

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…
| |

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore sidoqoftë për ta zhvilluar këtë proces nuk është thjesht e natyrës organizative, por është në radhë të parë e natyrës politike. E kemi bërë këtë diskutim shpesh me njeri-tjetrin dhe…

Makina inteligjente në “Rrugën e Kombit”, 60 patenta të pezulluara, mbi 100 gjoba. Çfarë skanoi për 120 minuta
|

Makina inteligjente në “Rrugën e Kombit”, 60 patenta të pezulluara, mbi 100 gjoba. Çfarë skanoi për 120 minuta

Policia e Shtetit vijon monitorimin e qarkullimit me makinën inteligjente, kësaj here në Rrugën e Kombit. Gjatë 2 orëve monitorim, i cili do të vijojë edhe përgjatë orëve të vona të mbrëmjes, janë pezulluar 60 leje drejtimi, si dhe janë vendosur 105 masa administrative, për tejkalim të shpejtësisë tej normave të lejuara, pa sanksionin plotësues…

351 ukrainas kanë ardhur në Shqipëri nga lufta, 170 jetojnë në Durrës
| |

351 ukrainas kanë ardhur në Shqipëri nga lufta, 170 jetojnë në Durrës

Po jetojnë në Durrës, por jeta e tyre vijon të jetë e lidhur me Ukrainën. 88 fëmijët ukrainas, çdo ditë shkojnë në shkollë. Përmes platformave online ata nuk kanë humbur asnjë orë mësimi, edhe pse shumë prej mësuesve të tyre, ndodhen ende në Ukrainë, në rrezik për jetën. “Dita ime nis me mëngjesin, mësimet dhe…

End of content

End of content