Dyshohet për sulme seksuale, ylli brazilian i futbollit Dani Alves nën hetim
|

Dyshohet për sulme seksuale, ylli brazilian i futbollit Dani Alves nën hetim

Futbollisti brazilian Dani Alves është nën hetim për një sulm të dyshuar seksual që ndodhi në Barcelonë muajin e kaluar, konfirmoi të martën Gjykata e Lartë e Katalonjës. “Gjykata numër 15 e gjykatës hetuese të Barcelonës ka hapur procedimin për një krim të dyshuar të sulmit seksual për shkak të një ankese të paraqitur nga…

“Fitova gjithçka në Europë”, prezantohet Cristiano Ronaldo: Kam pasur oferta nga e gjithë bota, por dua të ndryshoj të ardhmen e futbollit arab
| |

“Fitova gjithçka në Europë”, prezantohet Cristiano Ronaldo: Kam pasur oferta nga e gjithë bota, por dua të ndryshoj të ardhmen e futbollit arab

Cristiano Ronaldo ka bërë ditën e sotme dhe prezantimin zyrtar si futbollisti i Al Nassr në Arabinë Saudite. Në konferencën për shtyp, ylli portugez, ka thënë se ndihet krenar që do të luajë më fanellën e këtij klubi. Ronaldo insistoi se ka bërë vendimin e duhur në karrierën e tij. CR7 u shpreh se ka…

Zyrtare/ Sylvinho është trajneri i ri i Shqipërisë
| |

Zyrtare/ Sylvinho është trajneri i ri i Shqipërisë

Sylvinho është trajneri i ri i Shqipërisë. Ashtu siç pati paralajmëruar SuperSport në mënyrë ekskluzive pak ditë më parë, FSHF ka zyrtarizuar pasditen e sotme brazilianin, si kreun e pankinës së Kombëtares Kuqezi. Marrin fund kështu dilemat mbi zëvendësuesin e Edi Rejës, me FSHF-nē që mes disa alternativave, zgjodhi pikërisht brazilianin për t’i besuar misionin…

Cristiano Ronaldo afër transferimit të bujshëm, gati testet mjekësore
|

Cristiano Ronaldo afër transferimit të bujshëm, gati testet mjekësore

Ylli portugez Cristiano Ronaldo është gjithmonë e më afër afrimit drejt klubit Al-Nassr, në Arabinë Saudite. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se testet mjekësore të Ronaldos janë rezervuar përpara transferimit të tij në Arabinë Saudite. Raportohet se klubi Al-Nassr ka planifikuar një ekzaminim mjekësor, plus ka rezervuar strehimin për sulmuesin dhe këshilltarët e tij. Ata janë optimistë…

Ofertë marramëndëse për Ronaldon, klubi saudit i ofron kontratë deri në 2030-n
|

Ofertë marramëndëse për Ronaldon, klubi saudit i ofron kontratë deri në 2030-n

Cristiano Ronaldo duket gjithnjë e më pranë transferimit te klubi i Arabisë Saudite, Al Nassr. Sipas të përditshmes spanjolle, Marca, zyrtarizimi pritet të bëhet këtë të enjte, më 22 dhjetor. 37-vjeçarit portugez do t’i ofrohet një kontratë deri në vitin 2030, ku për 2.5 vite do të luajë si futbollist, e më pas si ambasador…

Në Katar “kërcehet tango”, Argjentina shpallet kampione bote!
| |

Në Katar “kërcehet tango”, Argjentina shpallet kampione bote!

Katari “kërcen tango” me Argjentinën që ia del të triumfojë 4-2 me penallti ndaj Francës, pas 120 minutash dramatike në “Lusail Stadium”, të cilat u mbyllën në barazim 3-3. Lionel Messi ishte padyshim protagonist për bardhekaltrit, duke shënuar dy gola në finalen e madhe, ndërsa te “gjelat” u pa vetëm Kylian Mbappe, që me tripletën…

Botërori më i mirë i Messit, thyen shumë rekorde, “i lë targën” disa ikonave
|

Botërori më i mirë i Messit, thyen shumë rekorde, “i lë targën” disa ikonave

Lionel Mesi, një prej futbollistëve më të mirë që ka njohur historia e futbollit, iu desh të luante ndeshjen e 25-të në Botëror, për të thyer dhe barazuar një mori rekordesh të mbajtur nga legjenda të ndryshëm të futbollit. Fillimisht “Pleshti” ka barazuar rekordin e legjendës gjermane, Mateus për sa I përket ndeshjeve të luajtura…

Latifi tradhton Vllazninë, Fernando ngjit Egnatian në vendin e tretë

Latifi tradhton Vllazninë, Fernando ngjit Egnatian në vendin e tretë

Egnatia merr një fitore të çmuar në Shkodër, pasi mposht 1-0 në “Loro Boriçi” Vllazninë vendase. Një gol i Fernandos në fundin e pjesës së parë ka vulosur fatin e kësaj sfide. Miqtë luajnë më mirë në pjesën e parë, ndërsa shkodranët reagojnë në të dytën dhe kanë një mundësi të artë për të barazuar…

Reshjet nxjerrin Erzenin nga shtrati, shijakasit bëjnë mrekullinë përballë Partizani

Reshjet nxjerrin Erzenin nga shtrati, shijakasit bëjnë mrekullinë përballë Partizani

Një ndeshje e çmendur zhvillohet në Durrës mes Erzenit dhe Partizanit. Skeptakël, gola, penallti të humbura dhe të realizuara ka patur në një barazim spektakolar 3-3. Vendasit kalojnë shumë shpejt në avantazh me Nonaton, por Cara barazon shifrat për Partizanin pak minuta më vonë. Skuka shpërdoron një penallti në fund të pjesës së parë. Partizani…

Trajneri i Portugalisë e pranon: Zhgënjim i madh, të ardhmen time e diskutojmë në Lisbonë
| |

Trajneri i Portugalisë e pranon: Zhgënjim i madh, të ardhmen time e diskutojmë në Lisbonë

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka gjetur forcën për të dalë para mediave, pas eliminimit në fazën çerekfinale të Botërorit nga Maroku. “Të largohesh nga një Botëror dhemb gjithmonë. Kishte vështirësi në pjesën e parë. Na u desh shumë kohë për të hyrë në lojë. Lojtarët donin të ishin të rrezikshëm, por ata nuk ishin…