Lista e plotë/ Grupi i PD 3 orë mbledhje për të propozuar 10 emrat e kandidatëve për President
| |

Lista e plotë/ Grupi i PD 3 orë mbledhje për të propozuar 10 emrat e kandidatëve për President

Grupi parlamentar demokrat diskutoi për 3 orë për emrat e kandidatëve për President që do t’i shkojnë maxhorancës për votim në Parlament. Gazetari Osman Stafa raporton se një numër i madh kandidatësh janë propozuar nga deputetët demokratë në mbledhjen ku marrin pjesë 26 prej tyre dhe Komisioni i Rithemelimit e ka bojkotuar. Kandidatët 1.Leonard Demi…

UÇK, dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn

UÇK, dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn

Gjykata Speciale ka dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim dy krerët e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati u shpallën fajtorë për pengim të drejtësisë. Dënimin Gucati dhe Haradinaj do ta vuajnë edhe për dy vjet të tjera meqë me vendim të trupit gjykues në Hagë në…

Çmimi i naftës pëson ulje! Ja me sa do të blihet nga dita e sotme, rritet benzina

Çmimi i naftës pëson ulje! Ja me sa do të blihet nga dita e sotme, rritet benzina

Bordi i transparencës ka njoftuar ndryshimet në çmimet e karburantit ditën e sotme, ku bën me dije se është rritur çmimi i benzinës në 237 lekë nga 234 që ishte ndërsa nafta ka pësuar ulje në 234 nga 237 që ishte. Gazi mbetet i pandryshueshëm në 90 lekë litri. Bordi i Transparencës në datë 18…

Veliaj: Strategjia fituese e PS, jo mbi llogaritë e një opozite të përçarë, por mbi punën e strukturave tona
|

Veliaj: Strategjia fituese e PS, jo mbi llogaritë e një opozite të përçarë, por mbi punën e strukturave tona

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në fjalën e mbajtur sot në takimin e Këshillit Koordinues të qarkut Tiranë, tha se falë mirëorganizimit dhe koordinimit në çdo degë të saj, sot Partia Socialiste është forca më e pathyeshme e më solide në Republikën e Shqipërisë. “Të gjithë presin që Shqipëria të performojë më mirë,…

PS starton zgjedhjet në Tiranë, Gjiknuri ironizon dhe garën në PD: Nuk duam të bëjmë zgjedhje si ato që ai bërtiste nga 300 bëje 500
|

PS starton zgjedhjet në Tiranë, Gjiknuri ironizon dhe garën në PD: Nuk duam të bëjmë zgjedhje si ato që ai bërtiste nga 300 bëje 500

Partia Socialiste ka startuar zgjedhjet edhe në qarkun e Tiranës. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri inkurajoi çdokënd që mendon se ka aftësitë dhe vullnetin të bëhet pjesë e kësaj gare. “PS po hyn në një fazë shumë të rëndësishme, faza e ripërtëritjes së saj sa i përket nivelit të drejtimit dhe të organizimit,…

“Çunat e Londrës” duhet të kenë frikë, nënshkruhet marrëveshja me Britaninë për migracionin e paligjshëm
|

“Çunat e Londrës” duhet të kenë frikë, nënshkruhet marrëveshja me Britaninë për migracionin e paligjshëm

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi nënshkroi sot me drejtorin e Përgjithshëm të Zbatimit të Emigracionit në Britaninë e madhe, Tony Eastaugh, një Momorandum mirëkuptimi mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar. Sipas ministrit, memorandumi shërben për të kompletuar kuadrin ligjor të domosdoshëm për frenimin e çdo tentative të migracionit të jashtëligjshëm, fenomen i cili kurrsesi nuk…

Berisha nga Kukësi: Sapo PD të vijë në pushtet, taksa e turpit në Rrugën e Kombit do të hiqet
| |

Berisha nga Kukësi: Sapo PD të vijë në pushtet, taksa e turpit në Rrugën e Kombit do të hiqet

Një shqiptar i Kosovës ka marrë pjesë në takimin që Berisha ka mbajtur me demokratët e Kukësit ditën e sotme. Ai e falënderoi Berishën dhe i kërkoi që të hiqte taksën e Rrugës së Kombit. Nga ana tjetër, Berisha u përgjigj se kjo gjë do të bëhej sapo PD të vinte sërish në pushtet duke…

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…
| |

Startojnë zgjedhjet e reja në PS, Rama në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë: Arsyeja themelore për ta zhvilluar këtë proces…

Startojnë zgjedhjet e reja në strukturat e Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka folur sot në takimin e Këshillit koordinues të qarkut Tiranë “Arsyeja themelore sidoqoftë për ta zhvilluar këtë proces nuk është thjesht e natyrës organizative, por është në radhë të parë e natyrës politike. E kemi bërë këtë diskutim shpesh me njeri-tjetrin dhe…

Makina inteligjente në “Rrugën e Kombit”, 60 patenta të pezulluara, mbi 100 gjoba. Çfarë skanoi për 120 minuta
|

Makina inteligjente në “Rrugën e Kombit”, 60 patenta të pezulluara, mbi 100 gjoba. Çfarë skanoi për 120 minuta

Policia e Shtetit vijon monitorimin e qarkullimit me makinën inteligjente, kësaj here në Rrugën e Kombit. Gjatë 2 orëve monitorim, i cili do të vijojë edhe përgjatë orëve të vona të mbrëmjes, janë pezulluar 60 leje drejtimi, si dhe janë vendosur 105 masa administrative, për tejkalim të shpejtësisë tej normave të lejuara, pa sanksionin plotësues…

351 ukrainas kanë ardhur në Shqipëri nga lufta, 170 jetojnë në Durrës
| |

351 ukrainas kanë ardhur në Shqipëri nga lufta, 170 jetojnë në Durrës

Po jetojnë në Durrës, por jeta e tyre vijon të jetë e lidhur me Ukrainën. 88 fëmijët ukrainas, çdo ditë shkojnë në shkollë. Përmes platformave online ata nuk kanë humbur asnjë orë mësimi, edhe pse shumë prej mësuesve të tyre, ndodhen ende në Ukrainë, në rrezik për jetën. “Dita ime nis me mëngjesin, mësimet dhe…

End of content

End of content