Vepra të ndryshme penale, arrestohen nëntë persona në Tiranë

Nëntë persona janë vënë në pranga për vepra të ndryshme që kanë kryer në qytetin e Tiranës.

Uniformat blu kanë arrestuar:

-27-vjeçarin me iniciale E. Z., banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte u gjet një sasi kanabis, e cila u sekuestrua;

– 48-vjeçarin me iniciale E. Ç., banues në Tiranë, pasi ka paraqitur para policisë rrugore leje drejtimi të falsifikuar;

-36 vjeçari A. K., banues në Tiranë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj vëllait të tij;

-25-vjeçari, K. L., banues në Tiranë, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”;

– 37 vjeçari A. B., banues në Rrogozhinë, dhe J. K., 45 vjeç, banues në Kavajë, pasi u kapën duke drejtuar automjetet, në gjendje të dehur.

-28-vjeçari E. J, banues në Lushnjë, dhe E. M. 31 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kapën duke drejtuar automjetet në gjendje të dehur;

– K. Ç. 29 vjeç, banues në Fier, pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga;

– B. B. 19 vjeç, banues në Kamzë, pasi është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin R. Gj. 35 vjeç. Si pasojë është dëmtuar 35-vjeçari, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.