Vepra të ndryshme penale, arrestohen nëntë persona në Tiranë

Vepra të ndryshme penale, arrestohen nëntë persona në Tiranë

Nëntë persona janë vënë në pranga për vepra të ndryshme që kanë kryer në qytetin e Tiranës. Uniformat blu kanë arrestuar: -27-vjeçarin me iniciale E. Z., banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte u gjet një sasi kanabis, e cila u sekuestrua; – 48-vjeçarin me iniciale E. Ç., banues në Tiranë, pasi…

Lajm i mirë për bizneset në Tiranë, ja vendimi i fundit i bashkisë
| | |

Lajm i mirë për bizneset në Tiranë, ja vendimi i fundit i bashkisë

Bashkia e Tiranës ka vendosur që t’u vijë sërish në ndihmë bizneseve të vogla, të cilat janë prekur nga situata e krijuar prej luftës në Ukrainë, e cila ka prekur ekonominë e të gjitha vendeve të botës, duke sjellë lëvizje të çmimeve edhe në vende të vogla si Shqipëria. Kështu bën të ditur Bashkia e…

Në 8 prill, manifestim në mbështetje të Ukrainës, Veliaj fton qytetarët: Të lëmë politikën mënjanë, të theksojmë dimensionin njerëzor të Tiranës
| |

Në 8 prill, manifestim në mbështetje të Ukrainës, Veliaj fton qytetarët: Të lëmë politikën mënjanë, të theksojmë dimensionin njerëzor të Tiranës

Më 8 prill, ora 12:00 në Tiranë do të zhvillohet një manifestim i madh në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e cila në këto momente po përballet me agresionin rus. Manifestimi, që do nisë nga sheshi “Skënderbej” dhe do të vijojë deri të sheshi “Vëllezërit Frashëri”, është thirrur nga komuniteti ukrainas në Tiranë dhe…

Lojëra fati nëpërmjet celularit, arrestohet 37-vjeçari në Tiranë. Gjatë kontrollit…
| |

Lojëra fati nëpërmjet celularit, arrestohet 37-vjeçari në Tiranë. Gjatë kontrollit…

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar që ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit me anë të celularit. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme në fushën e lojërave të fatit, kanë evidentuar një rast…

E rëndë në Tiranë, hidhet nga kati i shtatë i pallatit, ndërron jetë i moshuari
|

E rëndë në Tiranë, hidhet nga kati i shtatë i pallatit, ndërron jetë i moshuari

Nje ngjarje e rende eshte regjistruar sot ne Tirane, ku nje i moshuar eshte hedhur nga kati i 7 i pallatit ku jetonte. Ngjarja ndodhi në Kamzë. Burime zyrtare bene me dije se dyshohet se është vetëhedhur nga kati i shtatë i pallatit ku banonte, shtetasi N. Sh., 70 vjeç, i cili si pasojë ka…

“Jo luftë”, protestë pranë ambasadës ruse në Tiranë pas sulmit mbi Ukrainë (Foto)
| |

“Jo luftë”, protestë pranë ambasadës ruse në Tiranë pas sulmit mbi Ukrainë (Foto)

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur pranë ambasadës ruse në Tiranë për të protestuar pas sulmeve ruse mbi Ukrainë. Gazetari Osman Stafa raportoi për “BalkanWeb” se me pankarta në duar “jo luftë”, “Putin = Hitler”, qytetarët janë shprehur kundër luftës në Ukrainë. “Pushtimi i Ukrainës përbën agresion ndaj aspiratave të një vendi të pavarur, si dhe një…

Aksident në Tiranë, makina përplas një kalimtar, dërgohet në spital
| |

Aksident në Tiranë, makina përplas një kalimtar, dërgohet në spital

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e “Brrylit” në Tiranë, ku ka mbetur i plagosur një kalimtar. Sipas informacioneve paraprake, automjeti me drejtuese shtetasen S. N., ka aksidentuar një shtetas ende të paidentifikuar, rreth 55 vjeç, i cili si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor…

E rëndë në Tiranë, hidhet nga kati i 6 i pallatit ku jetonte, ndërron jetë 62-vjeçarja
| |

E rëndë në Tiranë, hidhet nga kati i 6 i pallatit ku jetonte, ndërron jetë 62-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Tiranë, ku një 62-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i 6 i pallatit ku jetonte. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 18:00, në rrugën “Sitki Çiço”. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasen me inicialet V. B.,…

Atentati në Tiranë/ Gjendet një makinë e djegur në zonën e Thumanës, Policia: Targat e mjetit rezultojnë të vjedhura!
|

Atentati në Tiranë/ Gjendet një makinë e djegur në zonën e Thumanës, Policia: Targat e mjetit rezultojnë të vjedhura!

Është gjetur një mjet i djegur në zonën e Thumanës. Dyshohet se ajo i përket autorëve të atentatit në Astir të Tiranës. Policia dhe zjarrfikëset janë nisur drejt vendngjarjes. Kujtojmë se rreth orës 19:30, në zonën e Astirit iu bë atentat Erigers Mihasit dhe Armando Dumanit, emra këto të njohur për drejtësinë. Erigers Mihasi është…

Aksident në Tiranë/ Makina humb kontrollin dhe del nga rruga, plagoset 18-vjeçari
| |

Aksident në Tiranë/ Makina humb kontrollin dhe del nga rruga, plagoset 18-vjeçari

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Policia bën me dije se rreth orës 21:40, në Kombinat, në rrugën “Konferenca e Pezës”, mjeti me drejtues shtetasin A. M.,18 vjeç, ka dalë nga rruga. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Tiranë Informacion paraprak Me…