A do të kandidojë për President? Ja si përgjigjet ish-kryedemokrati Lulzim Basha
| |

A do të kandidojë për President? Ja si përgjigjet ish-kryedemokrati Lulzim Basha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë këtë të diel në Shkodër, ku është takuar me disa demokratë. I pyetur nga mediat rreth deklaratave të ish-kryeministrit Berisha, se ish-kryedemokrati do të ishte kandidat për president, Basha tha se refuzon gënjeshtrat, duke shtuar se sot në PD janë mbledhur rreth non gratas dhe anti-vlerave. “Mos…

Berisha fitoi Shkodrën, Basha nis sulmin nga qyteti i veriut: Unë e dhashë dorëheqjen, kur do ikë Sali Berisha?
| |

Berisha fitoi Shkodrën, Basha nis sulmin nga qyteti i veriut: Unë e dhashë dorëheqjen, kur do ikë Sali Berisha?

Këtë të diel, ish kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në Shkodër, ku është pritur nga kreu i degës Xhevdet Amuli dhe ish-kandidati për kryetar Bashkie, Xhemal Bushati. Për herë të parë që pas zgjedhjeve të 6 Marsit, Lulzim Basha foli për situatën dhe të ardhmen në Partine Demokratike, përplasjet me Berishën,…

Basha bëhet me “shtëpi të re”, pas largimit nga drejtimi i PD-së merr zyrë shumë pranë selisë blu
|

Basha bëhet me “shtëpi të re”, pas largimit nga drejtimi i PD-së merr zyrë shumë pranë selisë blu

Që pas dorëheqjes nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk e ka më zyrën në selinë blu. Mësohet se ish-lideri demokrat ka marrë një “shtëpi të re”, e cila ndodhet në katin e 10-të të qendrës “Torre Drin”, shumë pranë godinës ku ndodhet selia e Partisë Demokratike. Bëhet e ditur se zyrën e tij…

DEBATI I PLOTË/ Të ‘besuarit’ i kërkojnë dorëheqjen, Basha zotohet: I gatshëm për çdo hap që bashkon demokratët! Çfarë ndodhi në mbledhjen maratonë prej 6 orësh
| |

DEBATI I PLOTË/ Të ‘besuarit’ i kërkojnë dorëheqjen, Basha zotohet: I gatshëm për çdo hap që bashkon demokratët! Çfarë ndodhi në mbledhjen maratonë prej 6 orësh

Qe prej orës 11:00 të paradites së ditës së sotme, në një mbledhje maratonë prej 6 orësh u mblodh Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike. Mbledhja e cila nisi qetë përfundoi me debate të forta dhe largime nga salla. Edhe pse kërkesat për dorëheqje ishin të shumta, kryedemokrati Lulzim Basha tha se është gati të ndërmarrë…

“Epopeja e UÇK-së, shënon ditët e krenarisë kombëtare”/ Basha: Sakrifica sublime e familjes Jashari për Kosovën, akt themeltar i lirisë dhe kombit shqiptar!
| |

“Epopeja e UÇK-së, shënon ditët e krenarisë kombëtare”/ Basha: Sakrifica sublime e familjes Jashari për Kosovën, akt themeltar i lirisë dhe kombit shqiptar!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot 24 vjetorin e rënies dëshmor të Kryekomandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, i cili bashkë 55 anëtarë të familjes së tij ra dëshmor në Prekaz të Poshtëm të Skenderajt. Basha shkruan se flijimi i tyre skaliti një shembull të përjetshëm frymëzimi për brezat e…

Basha ndan momente nga takimi me të rinjtë në Durrës: PD ofron një model të ri. Pasuritë e qytetit t’i gëzojnë të gjithë durrsakët
| |

Basha ndan momente nga takimi me të rinjtë në Durrës: PD ofron një model të ri. Pasuritë e qytetit t’i gëzojnë të gjithë durrsakët

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë këtë të shtunë në qytetin e Durrësit, ku ka zhvilluar një takim me të rinjtë, në kuadër të zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit. Në takimin me to, Basha i ka vendosur theksin modelit të ri që tenton të implementojë PD, që do të jetë një qeverisje me njerëzit e…

“Ka vetëm një PD”, Basha: Kemi zgjedhur aleancën me SHBA dhe BE. Vetëm kështu mund t’i japim fund horrorit të një vendi ku kryeministri vjedh 1/10 e buxhetit
| |

“Ka vetëm një PD”, Basha: Kemi zgjedhur aleancën me SHBA dhe BE. Vetëm kështu mund t’i japim fund horrorit të një vendi ku kryeministri vjedh 1/10 e buxhetit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të diel një takim me strukturat e partisë në Kamëz. Gjatë bashkëbisedimit me to, Basha tha se ka vetëm 1 Parti Demokratike, që ka marrë vendime të mëdha në Kuvendin e 18 dhjetorit. Ai theksoi më tej se nuk do të lejojë LSI-në e as bishtat e…

Inceneratorët/ Basha para deputetëve: Këtu është kapur në flagrancë e gjithë kupola e PS dhe qeverisë!
| |

Inceneratorët/ Basha para deputetëve: Këtu është kapur në flagrancë e gjithë kupola e PS dhe qeverisë!

Partia Demokratike ka mbledhur mbrëmjen e sotme Grupin Parlamentar. Burime per “BalkanWeb” bejne me dije se gjatë fjalës së tij kryedemokrati Lulzim Basha eshte ndalur tek inceneratoret duke u shprehur se në një vend normal duhet të ishin nisur të arrestonin Agaçin. “Këtu është kapur në flagrancë e gjithë kupola e PS dhe qeverisë. Afera…

“Dëgjojmë zërin e qytetarëve në çdo skaj të vendit”/ Basha publikon foto nga tryeza për Reformën Territoriale: Fillim i mbarë dhe një zotim i mbajtur nga PD!
| |

“Dëgjojmë zërin e qytetarëve në çdo skaj të vendit”/ Basha publikon foto nga tryeza për Reformën Territoriale: Fillim i mbarë dhe një zotim i mbajtur nga PD!

Kreu i PD Lulzim Basha e ka konsideruar një një hap i rëndësishëm dhe një mundësi e jashtëzakonshme për të vendosur vetëqeverisjen vendore në shërbim të njerëzve ngritjen e komisionit për Reformën Territoriale. Duke publikuar foto nga takimi, Basha shkruan se Partia Demokratike do t’i prijë këtij procesi, dhe duke dëgjuar zërin e qytetarëve në…