Ristrukturimi i PD/ Mbyllet procesi i numërimit në 6 degët ku u zhvilluan zgjedhjet, Komisioni i Rithemelimit publikon rezultatet dhe drejtuesit e rinj (EMRAT)
|

Ristrukturimi i PD/ Mbyllet procesi i numërimit në 6 degët ku u zhvilluan zgjedhjet, Komisioni i Rithemelimit publikon rezultatet dhe drejtuesit e rinj (EMRAT)

Komisioni i Rithemelimit ka bere me dije rezultatet e zgjedhjeve ne deget e PD qe u zhvilluan zgjedhje diten e sotme. Perkatesisht jane shpallur fituesit e rinj ne: Librazhd- Ilirjan Alliu me 53 të votave Berat- Shyqyri Dura me 46% të votave Prrenjas-Arjan Karriqi me 61% të votave Dega 1 Tiranë- Fetah Hasanaj me 76%…

Rsitrukturimi i PD, shpallja e fituesit të degës së Mallakastrës, Komisioni i Organizimit të Operacioneve Elektorale të PD: Procesi sipas parimit një anëtar një votë
| |

Rsitrukturimi i PD, shpallja e fituesit të degës së Mallakastrës, Komisioni i Organizimit të Operacioneve Elektorale të PD: Procesi sipas parimit një anëtar një votë

Resmi Shanaj është shpallur kryetari i PD në degën e Mallakastrës. Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike, ka përshëndetur zgjedhjen e kryetarit të degës së PD në Mallakastër, duke e cilësuar mbarëvajtjen e procesit si shumë të mirë. Bëhet e ditur se procesi u mbyll në orën 18:00, ndërsa numri…

Tension dhe debate në mbledhjen e Kryesisë/ Deputeti i PD kërkoi bashkim, Gjana: Ata iu kanë shkarkuar! Ti je dhe derë e madhe Bushatllinjsh, s’mund të…
|

Tension dhe debate në mbledhjen e Kryesisë/ Deputeti i PD kërkoi bashkim, Gjana: Ata iu kanë shkarkuar! Ti je dhe derë e madhe Bushatllinjsh, s’mund të…

Nuk kanë munguar debatet dhe tensionet në mbledhjen e kryesisë së PD, të thirrur pasditen e sotme.  “BalkanWeb” mëson se debati ka nisur pas thirrjeve për bashkim të Helidon Bushatit. Në këtë moment ka reaguar Jemin Gjana i cili tha se një gjë e tille nuk mund të ndodhë me ata që na kanë shkarkuar. Bushati : Jemi…

Ish-deputeti: PD duhet të ndahet dhe jo të bashkohet me pengmarrësit
|

Ish-deputeti: PD duhet të ndahet dhe jo të bashkohet me pengmarrësit

Ish-deputeti i PD, Fatos Hoxha është shprehur kundër një bashkimi të PD, me ata që ai i quan pengëmarrës. Hoxha shkruan se moto e levizjes në PD nuk mund të jetë “bashkimi”, por duhet të jetë “ndarja”, nga trashëgimia e keqe, nga politikat e dështuara, nga modeli i keqqeverisjes dhe qeveritarët e korruptuar, ndarja nga…

Kundër dorëheqjes së Lulzim Bashës, kryetarët e degëve: Ndihemi të tradhtuar, kërkojmë shpjegime për vendimin

Kundër dorëheqjes së Lulzim Bashës, kryetarët e degëve: Ndihemi të tradhtuar, kërkojmë shpjegime për vendimin

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dhene pasditen e sotme doreheqjen nga drejtimi i PD. Vendimin ai e komunikoi këtë të hënë, ku deklaroi se po bën një hap pas, për t’i dhënë mundësi Partisë Demokratike të ringrihet pas krizës së rëndë ku është futur kjo parti. Kryetarët e degëve Kombinat, Mat dhe nuk kanë qenë dakord…

“Hap pas do të thotë dorëheqje”/ Deputeti i PD thirrje për bashkim: T’i shtrojmë rrugën bashkëpunimit përtej interesave personale!
| |

“Hap pas do të thotë dorëheqje”/ Deputeti i PD thirrje për bashkim: T’i shtrojmë rrugën bashkëpunimit përtej interesave personale!

Sekretari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Arbi Agalliu ka shprehur publikisht qëndrimin e tij mbi situatën në PD. Rënia e ndjeshme nga 50 në 25 % e opozitës në zgjedhjet e 6 marsit sipas Agalliut sollën nevojën e një ristrukturimi të domosdoshëm. Ai e quan situatën të papranueshme ndërsa thotë se Shqipëria ka nevojë…

Arrestimi i qytetarëve në protestë, dy deputetët e PD kërkojnë informacione në komisariat, Sula: Manifestimi për mirëqenien. Agalliu: Ja ç’na thanë policët
| |

Arrestimi i qytetarëve në protestë, dy deputetët e PD kërkojnë informacione në komisariat, Sula: Manifestimi për mirëqenien. Agalliu: Ja ç’na thanë policët

Dy deputetët e PD, Arbi Agalliu dhe Dashnor Sula, kanë shkuar në një nga komisariatet e kryeqytetit, për të kërkuar informacione mbi qytetarët e arrestuar në protestë. Agalliu tha për mediat, se në polici, i është thënë se qytetarët janë arrestuar pasi bllokimi i rrugës përbën vepër penale. “Jemi informuar që protestues të cilët janë…

“Sillen sikur më ka çuar nona me la gojën”/ Sekretari i PD thirrje Bashës: Kërkoju llogari të deleguarve! Rrinë në seli për t’u dukur. Po nuk e bëre, hap krahun
| |

“Sillen sikur më ka çuar nona me la gojën”/ Sekretari i PD thirrje Bashës: Kërkoju llogari të deleguarve! Rrinë në seli për t’u dukur. Po nuk e bëre, hap krahun

Prej me shumë se 4 orësh vijon mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD e cila është shoqëruar me debate të forta. Taulant Zeneli, Sekretari për kordinimin elektoral ka bërë po ashtu përgjegjës të deleguarit për humbjen e 6 marsit. Sipas tij mungesa e tyre ne rrethe, i eshte faturuar Bashes . Taulant Zeneli, Sekretari…

PD: Miliona euro për Mërtirin e Zoton, koncesion pa garë për shitjen e energjisë me 25 vite nga inceneratorët
|

PD: Miliona euro për Mërtirin e Zoton, koncesion pa garë për shitjen e energjisë me 25 vite nga inceneratorët

Partia Demokratikie ka denoncuar serish aferen e inceneratoreve. Ne nje video te pulikuar, PD shkruan se shqiptarët kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e qeveritarëve të korruptuar. Shqiptarët kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e…

“Blliçja, bastion i Partisë Demokratike, pritje e jashtëzakonshme”/ Kandidati i PD, Luan Haka: Më të vendosur se kurrë për ti rikthyer Bashkinë e Dibrës qytetarëve
| |

“Blliçja, bastion i Partisë Demokratike, pritje e jashtëzakonshme”/ Kandidati i PD, Luan Haka: Më të vendosur se kurrë për ti rikthyer Bashkinë e Dibrës qytetarëve

Kandidati i PD, Luan Haka ka vijuar takimet në qytetin e Dibrës. Haka u shpreh se bashkë me demokratët janë më të vendosur se kurrë për ti rikthyer Bashkinë e Dibrës qytetarëve dhe këtë mision e fiton vetëm programi i PD Postimi Demokratët e shumtë dhe mbështetësit e PD më mikëpritën me një entuziazëm të…