Policia merr në ruajtje ambasadorin e OSBE; Fshihen parullat intimiduese

Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard.

Një grup të rinjsh të PD dhe LSI, protestuan para pallatit ku banon ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard.

Në hyrjen e pallatit, ishte shkruar edhe parrulla, “Borchard turp të kesh”. Veprimi I tyre mori edhe mbështetjen e kryetarit të PD.

Ky akt u cilësua si sulm dhe intimidim nga ambasadoret e SHBA, Britanisë së Madhe, Gjermania dhe Italia, shkruan Top Channel.

Aktualisht, muri është lyer dhe parulla nuk është më, ndërkohë banorët e pallatit, vijojnë jetën normalisht.

Prej ngjarjes së ndodhur, Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE, Borchard.