Shifrat e COVID-19, 93 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
|

Shifrat e COVID-19, 93 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

93 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit. Ky eshte bilanci i COVID-19 ne Kosove. NJOFTIMI I MSH Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Vaksinat antiCOVID reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë…

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 191 qytetarë të infektuar, 1 humbje jete në 24 orët e fundit
| |

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 191 qytetarë të infektuar, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot 191 raste të reja me COVID-19 nga 1743 testime. Në 24 orët e fundit 1 person ka humbur jetën si pasojë e COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Vaksinat antiCOVID reduktojnë mundësinë e infektimit…

Masat e COVID-19, Shoqata e Turizmit kërkesë Komitetit Teknik: Hiqni kufizimet, kjo industri e vetmja që po vuan pasojat shkatërruese të pandemisë!
| |

Masat e COVID-19, Shoqata e Turizmit kërkesë Komitetit Teknik: Hiqni kufizimet, kjo industri e vetmja që po vuan pasojat shkatërruese të pandemisë!

Shoqata Shqiptare e Turizmit, me anë të një njoftimi për media, i ka bërë thirrje Komitetit të Ekspertëve që të rishikojnë masat anti-COVID. Në njoftimin e tyre, ata thonë se në vende të ndryshme Evropiane ka lehtësi më të mëdha, ndërsa aktivitetet e turizmit, janë të detyruara të mbyllin mjediset e tyre në orën 23:00….

COVID-19/ Shifrat e viktimave të larta, 7 humbje jete dhe 251 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit
| |

COVID-19/ Shifrat e viktimave të larta, 7 humbje jete dhe 251 qytetarë të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 251 persona të infektuar. Nga ana tjetër, për fat të keq nuk e kanë fituar betejën me virusin 7 qytetarë. Sa i takon personave të shëruar ato janë 1246. Sakaq, “Ministria e Shëndetësisë i…

Presidenti i Turqisë Erdoğan konfirmoi se është pozitiv me COVID-19
| |

Presidenti i Turqisë Erdoğan konfirmoi se është pozitiv me COVID-19

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, konfirmoi se është pozitiv me koronavirus (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Këtë informacion Erdoğan e ka konfirmuar përmes llogarisë së tij zyrtar në Twitter, ndërsa ka deklaruar se pozitive ka rezultuar edhe bashkëshortja e tij Emine Erdoğan. “Unë dhe bashkëshortja ime sot patëm simptoma të buta, për çka bëmë…

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 659 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit
| |

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 659 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e reja të COVID-19 në vendin tonë. Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 659 qytetarë të infektuar me virusin. Nga ana tjetër për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me sëmundjen 4 qytetarë. Sa i takon personave të shëruar ato janë 15.49….

Numër i lartë vdekjesh në 24 orët e fundit nga COVID-19, mbi 1100 qytetarë të infektuar
| |

Numër i lartë vdekjesh në 24 orët e fundit nga COVID-19, mbi 1100 qytetarë të infektuar

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7,554 testime, 1,164 qytetarë kanë rezultuar të infektuar. Në 24 orët e fundit janë shënuar 9 humbje jete dhe 1,987 të shëruar. Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 16 vjeç, mund…

COVID-19/ Përgjysmohet kurba e infektimeve, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit
|

COVID-19/ Përgjysmohet kurba e infektimeve, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

789 qytetarë të infektuar me COVID-19 dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 129 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka shtatë humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: pesë qytetarë nga…

COVID-19/ 2,383 të infektuar dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
| |

COVID-19/ 2,383 të infektuar dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

2,383 të infektuar me koronavirus dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka tre humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: Dy qytetarë nga Durrësi…

Pas fundjavës mbi dyfishohen testimet dhe infektimet e COVID-19. Numër i lartë vdekjesh në 24 orët e fundit
|

Pas fundjavës mbi dyfishohen testimet dhe infektimet e COVID-19. Numër i lartë vdekjesh në 24 orët e fundit

Pas fundjavës janë mbi dyfishuar testimet, por edhe rastet e evidentuara me koronavirus në vend. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 8,746 testime, kanë rezultuar 2,832 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 1,732 të shëruar në 24 orët e fundit. Ndërkohë dje u raportuan 4024 testime dhe 1017 qytetarë të infektuar, 2 humbje…