Parashikoi saktë fituesin e Serisë A sezonin e kaluar, algoritmi vendos mes Inter dhe Juventus

Parashikoi saktë fituesin e Serisë A sezonin e kaluar, algoritmi vendos mes Inter dhe Juventus

Në startin e Serie A të këtij sezoni, parashikohej një garë e fortë për titullin mes Inter, Milan dhe kampionëve në fuqi të Napolit. Por, nëse zikaltërit i kanë respektuar pritshmëritë dhe kryesojnë kampionatin në këto 12 javë të para, kuqezinjtë dhe Napoli kanë mbetur disi prapa. Këtu ka përfituar Juventus që edhe nëpërmjet lirshmërisë…

I vodhën paratë një adoleshenti duke ushtruar dhunë, arrestohet një 19-vjeçar, dy të tjerë në kërkim

I vodhën paratë një adoleshenti duke ushtruar dhunë, arrestohet një 19-vjeçar, dy të tjerë në kërkim

Një 19-vjeçar është arrestuar në Vlorë pasi i mori një shumë parash një 18-vjeçari duke e dhunuar fizikisht, në bashkëpunim me dy të tjerë, të cilët janë në kërkim nga policia. Në kudër të operacionit të koduar “Storm 9”, u kap 19-vjeçari M.M, ndërsa A.K 10 vjeç dhe I.A 19 të dy banues në fshatin…

Në Gjermani shkojnë 23 lojtarë, tani nisin dilemat për Sylvinhon

Në Gjermani shkojnë 23 lojtarë, tani nisin dilemat për Sylvinhon

Kuqezinjtë do të nisin përgatitjet për takimet që do të luajë në Gjermani, me besimin se në pjesëmarrjen e dytë do të bëjë më mirë se në debutimin e vitit 2016, duke shpresuar këtë herë që të kalojë të paktën fazën e grupeve. Trajneri Sylvinho do të ketë një mision të vështirë, për të caktuar…

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza rritet në mbi 14.100
| |

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza rritet në mbi 14.100

Numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës është rritur në të paktën 14.128, transmeton Anadolu. Ministria e Shëndetësisë në enklavën e bllokuar tha se viktimat përfshijnë mbi 5.840 fëmijë dhe 3.920 gra. Izraeli ka nisur sulme të pamëshirshme ajrore dhe tokësore në Rripin e Gazës pas një sulmi ndërkufitar nga…

Gjyqi më i madh ndaj mafies në Itali, 2 mijë vite burg anëtarëve të Ndrangheta-s

Gjyqi më i madh ndaj mafies në Itali, 2 mijë vite burg anëtarëve të Ndrangheta-s

Në procesin më voluminoz të zhvilluar ndonjëherë në Itali ndaj mafies u shpallën dënimet për 200 anëtarë të “Ndrangheta”-s që nisnin nga disa muaj në 30 vite burg, në total më shumë se 2000 vite burg. Salla e gjyqit e sigurisë së lartë u konstruktua në një magazinë mallrash në qytetin Lamezia Terme në rajonin…

Sherr me sende të forta ne Gjegjan të Pukës, arrestohen dy persona

Sherr me sende të forta ne Gjegjan të Pukës, arrestohen dy persona

Dy personat e përfshirë në konflikt një natë më parë në Gjegjan të Pukës janë arrestuar nga policia. Të arrestuarit janë K. M., 55 vjeç dhe F. Z., 36 vjeç, të dy banues në fshatin Gjegjan, Pukë. Nga veprimet hetimore dyshohet se ata janë konfliktuar për motive pronësie. Si pasojë e përdorimit të sendeve të…

“Gaza drejt armëpushimit”- Hamasi njofton se palët janë pranë akordit, Izraeli hesht
| |

“Gaza drejt armëpushimit”- Hamasi njofton se palët janë pranë akordit, Izraeli hesht

Lideri i lëvizjes islamike të Hamasit ka deklaruar se një marrëveshje për armëpushim me Izraelin është shumë pranë arritjes, duke ngjallur shpresa për një ndërprerje të akteve armqiësore në Gaza, që mund të çojë në lirimin e pengjeve. Izraeli nuk ka bërë ende një koment, por më herët kryeministri Netanyahu deklaroi se vendi i tij…

Stoltenberg në Beograd: Grumbullimi i ushtrisë serbe në kufi s’i ndihmon situatës
| |

Stoltenberg në Beograd: Grumbullimi i ushtrisë serbe në kufi s’i ndihmon situatës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë të martën në Beograd se grumbullimi i forcave të ushtrisë serbe në afërsi të kufirit me Kosovën nuk ndihmon në qetësimin e situatës së tensionuar mes dy vendeve. Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë u tensionuan dukshëm më 24 shtator kur Policia e Kosovës u sulmua nga…

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në mbi 13.300
|

Numri i palestinezëve të vrarë në Gaza rritet në mbi 13.300

Autoritetet në Rripin e Gazës kanë njoftuar se numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Gaza që nga 7 tetori është rritur në mbi 13.300, transmeton Anadolu. Zyra për media e qeverisë me bazë në Gaza njoftoi se numri i të vrarë përfshin 5.600 fëmijë dhe 3.550 gra. Në numrin e…

Operacioni që çoi në pranga Breçanin, zbardhen emrat e 11 urdhër-arresteve të SPAK
|

Operacioni që çoi në pranga Breçanin, zbardhen emrat e 11 urdhër-arresteve të SPAK

Janë zbardhur emrat e të 11 personave për të cilët është lëshuar masë sigurie me urdhër të SPAK në kuadër të operacionit të finalizuar një ditë më parë, ku u vu në pranga edhe ish-drejtuesi i policisë, Erzen Breçani. Mes të arrestuarve janë oficerja e drejtorisë së kufirit Jonida Babameto dhe shefi i seksionit të…