Vuçiç: Po shkoj në Vatikan t’i lutem Papës të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

0

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiç gazetarëve së fundmi në Beograd.

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.