Treni i linjës Shkodër-Laç përplas një grua, dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Treni i linjës Shkodër-Laç ka përplasur një grua të moshuar pranë fshatit Zejmen të Lezhës.

E plagosura, Dila Prendi është dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Treni ishte me besimtarë të cilët ishin nga Kisha e Laçit.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes për hetimin e rrethanave të aksidentit.