Shkarkohen zv. ministrat Bici dhe Veliu

Zv. ministrja e Mbrojtjes Dallëndyshe Bici dhe zv. ministri i Infrastrukturës Ardi Veliu janë shkarkuar këtë të mërkurë. Të dy kanë mbajtur më herët poste drejtuese. Bici drejtonte IKMT-në, ndërsa Veliu Policinë e Shtetit. Po sot, është shkarkuar dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano. Lajm u bë i ditur nga ministri i Brendshëm…

Zv. ministrja e Mbrojtjes Dallëndyshe Bici dhe zv. ministri i Infrastrukturës Ardi Veliu janë shkarkuar këtë të mërkurë.

Të dy kanë mbajtur më herët poste drejtuese. Bici drejtonte IKMT-në, ndërsa Veliu Policinë e Shtetit.

Po sot, është shkarkuar dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano. Lajm u bë i ditur nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi pas mbledhjes së qeverisë.

Për momentin detyrat e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, do i ushtrojë nën-Drejtori i Përgjithshëm, Tonin Vocaj.

Çuçi njoftoi gjithashtu se nëndrejtori i ri i SHISH është emëruar Olian Kanushi.