Rama, mesazh Bashës: Qeveria nuk rrëzohet me kapsolla. Kur do flasim?

Kryeministri Edi Rama i dha një mesazh Lulzim Bashës pas marshimit-protestë të sotëm të opozitës.

Kryeministri Edi Rama i dha një mesazh Lulzim Bashës pas marshimit-protestë të sotëm të opozitës.

Në Twitter, kreu i qeverisë shkroi: “Marshimet për të rrëzuar qeverinë me kapsolla janë xhiro bosh që nuk nxjerrin askun. Përsëri respekt për Policinë e Shtetit në taksiratin që e ka zën. Dhe një mesazh për LB: Lëri kapsollat! Autobuzin e këtij qershori e humbe po mos humb trenin e qershorit 2021! Kur do flasim?”