“Qeveria talebane e Mullah Omar Ramës!”, Vasili për kabinetin e ri: Do vazhdojnë të rrëmbejnë koncesionet, por s’do t’i shpëtojnë ndëshkimit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me krijimin e qeverisë së re ‘Rama 3’. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Vasili e cilëson kabinetin e ri si; ‘Qeveria talebane e Mullah Omar Rames!’. Mes të tjerash Vasili thekson se synimi i kësaj qeverie është zhvatja përmes koncesioneve.

“Mullah Omaret kudo qe shfaqen kane fund te paracaktuar dhe pa kthim, i mjere kushdo qe ka iluzione per te kunderten.”, shkruan Vasili.

REAGIMI I VASILIT
Qeveria talibane e Mullah Omar Rames!!
Qeveria talibane, e sapo pjelle e Mullah Omar Rames ka vetem nje fraze ne program:
“Ne do te vazhdojme zhvatjen, ndersa ju zhdukuni nga Shqiperia”.
Qeveria e Mullah Omar Rames do te vazhdoje te rrembeje koncesione, do te vazhdoje te rrembeje qindra tendera sekrete, do te vazhdoje te beje rruge ku kilometri eshte i me i shtrenjte se floriri, do te vazhdojne qytetaret te jene ne meshire te fatit ne kulmin e Pandemise, do te vazhdoje te mos kete aspak drejtesi per qytetaret se drejtesia eshte e kapur, do te vazhdoje te rrembehet dhunshem prona publike dhe private, do te vazhdoje qe droga, paraja e piset dhe kriminelet te telekomandojne qeverisjen e Mullah Rames.
Mullah Omar Rama ka vetem nje devize:
“Pas meje ne jete jete , gur mbi gure mos mbete”.
Mullah Omari i vertete e mori ndeshkimin e merituar dhe u asgjesua pa asnje meshire nga forcat e se mires.
Sikurse ai edhe ky qe eshte ketu nder ne nuk do ti shpetoje ndeshkimit.
Mullah Omaret kudo qe shfaqen kane fund te paracaktuar dhe pa kthim, i mjere kushdo qe ka iluzione per te kunderten.