9.5 C
Tiranë
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Policia shpërndan protestuesit e Berishës, deputetët e Bashës ngelin në tarracë

Derisa prej tyre shikohen që ulen teksa gazi lotsjellës ka mbërritur deri atje ku ata ndodhen.

Duket se mbështetësit e Lulzim Bashës kanë ngelur në tarracë pas futjes së protestuesve të demokratëve në selinë e PD-së dhe ndërhyrjes së policisë.

Protestuesit e Berishës janë shpërndarë me gaz lotsjellës dhe ujë, ndërsa kjo situatë ka bërë që deputetët e Bashës të hipin ën tarracë duke pritur evakuimin.

Derisa prej tyre shikohen që ulen teksa gazi lotsjellës ka mbërritur deri atje ku ata ndodhen.

Ndërkohë, më herët ata i bënë thirrje policisë së shtetit që të ndërhynte, pasi sipas tyre u rrezikohej jeta nga protestuesit e Berishës.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme