Operacion anti-drogë në fshatin Kashniet të Lezhës, FNSH dhe RENEA ‘zbarkojnë’ në tokat e mbjellura, asgjësohen rreth 4 mijë bimë lëndë narkotike

FNSH dhe RENEA kanë zbarkuar në fshatin Kshniet, ku në bashkëpunim edhe me Guardia di Financa po 'godasin' rastet e kultivimit të lëndëve narkotike.

Pasditën e sotme, në fshatin Kashniet të Lezhës ka vijuar një operacion anti-drogë, ku janë asgjesuar nga policia rreth 4 mijë bimë narkotike.

Mësohet se FNSH dhe RENEA kanë zbarkuar në fshatin Kshniet, ku në bashkëpunim edhe me Guardia di Financa po ‘godasin’ rastet e kultivimit të lëndëve narkotike.

Vetëm pak ditë më parë, një megaoperacion u zhvillua në Krujë dhe Fushë-Krujë. Aksioni i cili vijoi për dy ditë me radhë u ndoq në terren nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. 19 persona u arrestuan, ndërsa janë shpallur 24 persona të tjerë, të cilët kanë bashkëpunuar për laboratorin e drogës dhe të parcelave me kanabis.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë kontrolleve u sekuestruan 20 mijë rrënjë kanabis sativa, një laborator që shërbente për kultivim të bimëve narkotike me anë të ngrohjes me llampa, kubikë dhe fidanë canabis, 5 automjete dhe prova të tjera materiale.