Ndihma e Turqisë, kryeministri Rama takon presidentin Erdogan

Në Stamboll kryeministri Edi Rama është pritur nga presidenti Turqisë Recep Tayyip Erdoğan.

0

Në Stamboll kryeministri Edi Rama është pritur nga presidenti Turqisë Recep Tayyip Erdoğan.

I dërguari i Top Channel në Stamboll Muhamed Veliu thotë se në këtë takim temë kryesore është materializimi ndihmës turke për fazën e rindërtimit pas tërmetit.

Disa ditë më parë, Kryeministri Edi Rama lajmëroi vizitën e tij në Stamboll, ndërsa theksoi se Turqia është angazhuar për organizimin e një konference donatorësh.

Një ditë pas tërmetit me pasoja shkatërruese vetë presidenti Recep Tayyip Erdoğan tha se shteti i tij do të ndërtojë 500 banesa.

Vijon…

Fotot dhe Videot/ Brenda takimit Rama-Erdogan

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.