Mot i paqëndrueshëm gjatë javës, pranverë në fundjavë

Lajda Porja nga Meteoalb tregoi për Euronews Albania se moti gjatë javës do të jetë i paqëndrueshëm.

Zonat veriore dhe ato veriperëndimore do të mbeten nën ndikimin e reshjeve të hënën dhe të martën, por reshjet do të jenë në sasi të pakta.

E mërkura dhe e enjtja do të kenë më shumë kthjellime, e premtja do të sjellë përsëri shi në të gjithë territorin, ndërsa fundjava do të ketë përsëri diell.

Ndërkohë sa i përket temperaturave, nga e enjtja do të rriten duke sjellë kështu që të shtunën dhe të dielën të prezantohemi zyrtarisht me temperaturat e pranverës.