Monika Kryemadhi për hapjen e negociatave: Lajm shprese për Shqipërinë

Kryetarja e LSI-së: Tani duhet të vazhdojë puna me plotësimin e kushteve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cilëson vendimin e ministrave të BE për t’i hapur negociatat Shqipërisë një lajm shprese për shqiptarët.

Kryemadhi shkruan në “Facebook” se tashmë puna duhet të vazhdojë me plotësimin e kushteve, paralelisht me punën për mbrojtjen e shtetit, në këto ditë të vështira të përhapjes së koronavirusit.

“Çelja e negociatave në parim është një lajm shprese për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Tashmë puna duhet të vazhdojë me plotësimin e kushteve, paralelisht me punën për të mbrojtur shëndetin dhe jetën e qytetarëve tanë në këto kohë të vështira. 🇦🇱🇪🇺”, shkruan Kryemadhi.

https://www.facebook.com/KryemadhiMonika/posts/2715576585221733