Megaoperacioni në vend, në total arrestohen 200 persona, sekuestrohen drogë e armë

Një megaoperacion anti-drogë është shtrirë sot në të gjithë vendin ku deri më tani janë arrestuar 200 persona.

Operacioni i zhvilluar nga RENEA , FNSH dhe qindra punonjës të policisë është shtrirë në Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan, Shkodër, Gjirokastër, Korçë Vlorë e Sarandë.

Mësohet se janë sekuestruar drogë dhe armë zjarri.