Marquez shpallet fitues i garës për herë të katërt këtë sezon

Kjo është fitorja e katërt në këtë sezon për spanjollin e Hondës, i cili tashmë e sheh veten edhe më shumë lider në klasifikimin e përgjithshëm.

0

Dy xhiro zgjati emocioni në Çmimin e Madh të Katalunjës në MotoGP. Kaq iu desh Jorge Lorenzos që të bënte një gabim trashanik në kthesën e dhjetë dhe dukë u rrëzuar vetë të nxirrte nga gara edhe pilotët kryesorë: Dovizioso, Vinales dhe Rossi.

I vetmi që shpëtoi ishte Marc Marquez, i cili pas këtij aksidenti e pa rrugën drejt fitores krejtësisht të lirë.

Kjo është fitorja e katërt në këtë sezon për spanjollin e Hondës, i cili tashmë e sheh veten edhe më shumë lider në klasifikimin e përgjithshëm.

Podiumi i garës në Spanjë u plotësua nga Quartararo dhe Petrucci.

Tashmë, Marquez ka 37 pikë diferencë me Dovizioso dhe 39 me Rins.

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.