Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda, epiqendra në rajonin e Vlorës

Lëkundje sizmike janë ndjerë mbrëmjen e sotmë në vendin tonë rreth orës 22:50. Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës rihter është regjistruar në rajonin e Vlorës. Sipas EMSC, tërmeti ishte në një thellësi prej 5 km me epiqendër në Jug-Lindje të Orikumit dhe është ndjerë në një pjesë të mirë të jugut të vendit….

tërmet

Lëkundje sizmike janë ndjerë mbrëmjen e sotmë në vendin tonë rreth orës 22:50. Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës rihter është regjistruar në rajonin e Vlorës.

Sipas EMSC, tërmeti ishte në një thellësi prej 5 km me epiqendër në Jug-Lindje të Orikumit dhe është ndjerë në një pjesë të mirë të jugut të vendit. Nuk ka të dhëna për dëme.