9.5 C
Tiranë
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Kryeministri i Holandës viziton sot Shqipërinë, takim me Ramën

Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe më pas do të ketë edhe një konferencë për shtyp mes ture.

Mesditën e sotme do të mbërrijë në Shqipëri kryeministri i Holandës Mark Rutte.

Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe më pas do të ketë edhe një konferencë për shtyp mes ture.

Rutte pritet të vizitojë edhe ambientet e piramidës për të parë nga afër projektin e rijetëzimit në një qendër teknologjie.

Në qershor të ketij viti, Holanda, një prej vendeve më skeptike ndaj integrimit të Shqipërisë në BE, vlerësoi progresin e Shqipërisë në rrugën e saj të anëtarësimit në BE, si dhe përparimin me reformat, teksa kritikoi hapur Bullgarinë për pengesën që po bën ndaj Maqedonisë së Veriut.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme