Kim mbërrin në selinë e Partisë së Lirisë, takohet me Metën

Ambasadorja Yuri Kim është takuar me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim zhvilloi fillimisht një takim me Damian Gjiknurin dhe Enkelejd Alibeajn.

Ajo u takua me Gjiknurin në selinë e PS-së, ndërsa me Alibeajn në kryesinë e Kuvendit.

Mësohet se arsyeja e takimit me përfaqësuesit e partive politike janë zgjedhjet lokale të 14 majit.