Itali shënon 651 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Rastet janë shtuar me 3107 duke e çuar në 46638 numrin total të rasteve aktive.

Italia

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 5476, që do të thotë janë 651 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 3107 duke e çuar në 46638 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 7024, ku 952 janë në 24 orët e fundit dhe 3000 janë në gjendje kritike, raporton tch.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 14433.