Gazment Bardhi mbledh deputetët e opozitës, i bashkohet edhe grupi i Berishës

42 deputetë të opozitës i janë bashkuar thirrjes së Gazment Bardhit me qëllim unifikimin e opozitës së përçarë, për herë të parë që pas humbjes së zgjedhjeve të 14 majit.

Në mbledhje janë bashkuar deputetët e Berishës, dhe aleatët Agron Duka, Fatmir Mediu, Vangjel Dule dhe Dashamir Shehi. Grupi i Lulzim Bashës, ashtu sikurse pritej nuk i është bashkuar pasi nuk e njohin Gazment Bardhin si kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Të pranishëm në mbledhje:

1. Gazment Bardhi;
2. Jorida Tabaku (online);
3. Dhurata Çupi;
4. Saimir Korreshi;
5. Dashnor Sula;
6. Lefter Geshtenja (online);
7. Zheni Gjergji;
8. Qani Xhafa;
9. Helidon Bushati;
10. Ramadan Likaj;
11. Xhelal Mziut;
12. Flamur Hoxha;
13. Bledion Nallbati;
14. Agron Gjekmarkaj;
15. Ferdinand Xhaferaj;
16. Ervin Salianji;
17. Ilda Dhori (online);
18. Petrit Doda (online);
19. Fatmir Mediu (PR);
20. Agron Duka (PAA);
21. Vangjel Dule (PBDNJ);
22. Dashamir Shehi (LZHK);
23. Greta Bardeli;
24. Ina Zhupa;
25. Isuf Çela;
26. Asllan Dogjani;
27. Bujar Leskaj;
28. Edi Paloka;
29. Kastriot Piroli;
30. Lindita Metaliaj;
31. Ludovik Hasanaj;
32. Sorina Koti;
33. Tomorr Alizoti;
34. Edmond Spaho;
35. Albana Vokshi;
36. Flamur Noka;
37. Oerd Bylykbashi;
38. Luan Baçi;
39. Tritan Shehu;
40. Sali Berisha;
41. Kasem Mahmutaj;
42. Elda Hoti
43. Emilja Koliqi

Mungojnë:

1. Lulzim Basha;
2. Enkelejd Alibeaj;
3. Orjola Pampuri;
4. Arbi Agalliu;
5. Kreshnik Çollaku
6. Eralda Bano;
7. Flutura Açka;
8. Merita Bakiu;
9. Selaudin Jakupllari;
10. Andia Ulliri;
11. Shpëtim Idrizi (PDIU);
12. Mesila Doda (PDIU);
13. Nusret Avdullaj (PDIU);
14. Gëzim Ademaj (PDIU);
15. Agron Shehaj (ndodhet jashtë)
16. Orjela Nebiaj;