Digjet gjatë natës apartamenti në Shkodër, një e moshuar në gjendje të rëndë

Gjatë orëve të natës një apartament në zonën e njohur si  kryqëzimi i  “Ish Degës së Brendshme” në Shkodër është përfshirë nga flakët.

Si pasojë ka mbetur e lënduar një e moshuar. Pas 1 orë luftë me flakët, zjarrfikësit kanë arritur të nxjerrin të  moshuarën e cila kishte mbetur e bllokuar në ballkonin e apartamentit.

E moshuara ka pësuar djegie të trupit dhe ndodhet në spitalin e Shkodrës në gjendje të rëndë.

Zjarri në banesë dyshohet se është shkaktuar nga një shkëndije elektrike.