Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për javën

Masa ajrore me natyre siberanie që ka përfshirë rajonit ka sjellë temperatura deri në -7 gradë në zonat malore ndërsa në Tiranë termometri në mëngjes ka shënuar -1 gradë  celsius.

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania  se e marta do të sjellë në rritje të temperaturave me 3-4 gradë.

Duke nisur nga e mërkura do kemi një rikuperim të temperaturave duke bërë që vlerat nën 0 të jenë vetëm në verilindje.

Java parashikohet me mot të qëndrueshëm dhe orë të gjata me diell.