Boateng: Fitojmë ndaj Juventusit dhe për 1 javë hamë falas kudo në Firenze

Boateng gati për Juventusin: Ti mundim dhe të hamë…1 javë falas!

0

Asnjëherë më parë Juventus nuk ka qenë një rast kaq tërheqës. Për ta zbuluar është Kevin Prince Boateng, ndër fytyrat e reja të Fiorentina-s së parë nën targën e  Commisso, i cili zbuloi çmimin e lojës që e pret gati për të dhe shokët e tij:

“Unë mendoj vetëm për të fituar. E di se sa e rëndësishme është kjo ndeshje për tifozët dhe për Firencen”, ishin fjalët e sulmuesit Ganian për La Repubblica tre ditë para ndeshjes së madhe.

“Nëse mundim Juventusin, të gjithë do të hamë falas për një javë. Unë tashmë e di se në cilat restorante të shkoj. Unë jam duke pritur për disa biftekë nga Firence”.Image result for boateng fiorentina

Një nxitje jo e vogël, e cila e bëri Boateng të buzëqeshë brenda një interviste më të gjerë:

“Marifeti im më i madh sot? Në 55 në orë tashmë ndihem i çmendur. Unë kthehem dhe them: Unë nuk e kam marrë futbollin si punë”, pranon ish-lojtari i  Milanit dhe Sassuolos.

“Unë isha një kokëderr Nëse do ta merrja seriozisht, mund të luaja me Real Madrid ose në Barcelona (megjithëse i shijoi bluzën  blaugrana nga janari deri në qershor të këtij viti). Unë kisha para , Unë isha mbreti i lagjes. Unë nuk kam shkuar kurrë në palestër, kurrë nuk kam shkuar atje. Po kërkoja lumturinë në gjërat materiale: makina ju bën të lumtur një javë, atëherë kjo është e mjaftueshme ”.Related image

Por sot ne po përballemi me një Boateng tjetër:

“Marifeti më i madh që bëj tani është kur e tejkaloj kufirin 50 km/orë në makinë. Kur shkoj ndonjëherë 55 km/orë unë tashmë ndjehem i çmendur …”.

Kështu, klasi ’87 u vendos në shërbim të Fiorentinës së re:

“Sottil ka një talent të shkëlqyeshëm, por atij i duhet kohë. Chiesa? Ai e kuptoi që qendroi këtu. E kuptoj, ka pasur shumë zëra për të por tani ai është i qetë. Nëse nuk është kështu, do ta detyrojmë ”.

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.