Ambasadorja Yuri Kim shfaqet duke qeshur krah Bashës dhe Alibeajt/ Çfarë i bëri bashkë diplomaten me politikanët

“Dita e Europës” ka bërë bashkë ish-kreun demokrat Lulzim Basha dhe ambasadoren e SHBA Yuri Kim, takim ky i pari pas dorëheqjes nga posti i kryetarit të PD.

Në pritjen e delegacionit të BE në Tiranë janë parë në të njëjtën sallë përfaqësuesit e Rithemelimit, Basha, Alibeaj dhe deputetë të tjerë.

Ndërkohë Basha dhe Alibeaj kanë patur një takim të ngrohtë dhe miqësor me Kim ku shihen duke buzëqeshur.

T