Aksident në Tiranë, humb jetën 35-vjeçari, plagosen dy të tjerë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një 35-vjeçar si pasojë e një aksidenti automobilistik ka humbur jetën.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, ku automjeti tip “BMË X5”, dyshohet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me mbajtësen anësore të rrugës.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi V. M.si dhe janë dëmtuar shtetasit E. H., 34 vjeç, dhe shtetasi E. C., 32 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.