Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër/ Makina përplas motorin, plagoset 60-vjeçari

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugorë Lezhë-Shkodër në afërsi të Balldrenit.

Një makinë ka përplasur një motor dhe për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i motorit rreth 60 vjeç, i cili është transportuar në spitalin e Lezhës.

Ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Në këtë aks rrugor janë regjistruar shpesh aksidente.