28-vjeçarja rreh burrin dhe kunatin

Një 28- vjeçare nga fshati Dardhe i Librazhdit ka rrahur burrin dhe kunatin.

Policia bën me dije se E. K., 28 vjeçe është në ndjekje penale pasi ka ushtruar dhune ndaj bashkëshortit të saj  A. K., 29 vjeç.

Gjithashtu, 28-vjeçarja ka ushtruar dhunë edhe ndaj kunatit të saj, shtetasit. 28- vjeçarja akuzohet për dhunë në familje.

DVP Elbasan

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, procedohen penalisht 3 të tjerë.

Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Gramsh arrestuan në flagrancë shtetasin E. K., 35 vjeç, banues në fshatin Gribë, Gramsh, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, pasi në lagjen “Sporti”, Gramsh, ka qëlluar me dorezë metalike, në kokë, duke i shkaktuar dëmtime të rënda, shtetasin E. K., 39 vjeç, banues në Gramsh, i cili ndodhet për mjekim në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin H. K., 48 vjeç, banues në fshatin Shtërmen, Cërrik, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Specialistët e Hetimit të Krimit referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për shtetasit:

-E. B., 60 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, pasi është konstatuar duke kryer punime ndërtimi, në lagjen nr. 2, Cërrik, pa lejen perkatëse;

-E. K., 28 vjeçe dhe A. K., 29 vjeç (burrë dhe grua), banues në fshatin Dardhë, Librazhd, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj njëri-tjetrit, në banesë. Gjithashtu, 28-vjeçarja ka ushtruar dhunë edhe ndaj kunatit të saj, shtetasit G. K.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Në vijim të njoftimit të datës 09.05.2022, për largimin nga banesa të shtetasit B. V., ju bëjmë me dije se ky shtetas u gjet në gjendje të mirë shendetësore dhe iu dorëzua familjarëve. Shtetasi B. V. deklaroi se është larguar me dëshirën e tij, nga banesa.