Berisha dhe Gjimshiti në stol, Atalanta humb në Firence

Atalanta humbi në transfertë me Fiorentinën, në një ndeshje ku Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti qëndruan në stol përgjatë 90 minutave.

Atalanta humbi në transfertë me Fiorentinën, në një ndeshje ku Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti qëndruan në stol përgjatë 90 minutave, raporton Top Channel.

Skuadra bergamaske u mposht 2-0 në “Artemio Franchi”. Veretout me 11-metërsh dhe Biraghi ishin autorët e golave për vendasit, që me këtë sukses e shohin veten në kuotën e 13 pikëve, në vendin e tretë të klasifikimit.

Ndërkohë, Bologna fitoi 2-1 ndaj Udineses në “Dall’Ara”, me gola të Santander dhe Orsolinit, duke e bërë të pavlefshëm finalizimin e Pussettos.

Frosinone u mposht 1-2 nga Genoa. Vazhdon të shkëlqejë për ekipin nga Gjenova sulmuesi Piatek, i cili me dy golat e tij i dha triumfin miqve.

Ndërsa Chievo nuk po del nga kriza. Veronezët koleksionuan disfatën e radhës në Serinë A, pasi u mposht 0-1 në “Bentegodi” nga Torino. Goli për torinezët u shënua nga Simone Zaza.