Video që po frikëson tifozët e Juventusit, Ronaldo po fillon të largojë objektet nga shtëpia në Torino, e nis me… makinat

Sipas asaj që mund të shihet në një video të "Persemprecalcio.it", gjatë natës CR7 ngarkoi shtatë super makinat e tij në një kamion të Rodo Cargo, një kompani e njohur transporti me seli në Lisbonë.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos te Juventus është gjithnjë e më shumë një enigmë. Rezultatet e skuadrës nuk bindin, por edhe një detaj që në asnjë rast nuk ka kaluar pa u vënë re në Torino. Sipas asaj që mund të shihet në një video të “Persemprecalcio.it”, gjatë natës CR7 ngarkoi shtatë super makinat e tij në një kamion të Rodo Cargo, një kompani e njohur transporti me seli në Lisbonë.Vendim pas të cilit mund të fshihet një lamtumirë e afërt me Juventus. Tre vjet më parë, në fakt, ardhja në Torino e “xhevahireve” me katër rrota të Ronaldos në mes të natës kishte vërtetuar ardhjen e tij në Itali. Dhe tani tifozët në rrjetet sociale po dridhen dhe po pyesin për arsyet pas lëvizjes së fundit.

Me thashethemet e vazhdueshme për një rikthim të mundshëm të CR7 në Sporting (i mbështetur fuqimisht edhe nga nëna e sulmuesit), për më tepër, transporti i makinave të kampionit nga një kompani portugeze lë hapësirë ​​për disa të dhëna më shumë për të ardhmen e Cristianos.