Vazhdojnë reshjet e shiut, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga varnësira të cilat gjatë pjesës më të madhe të ditës do të sjellin reshje shiu.

0

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 10ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 19 ºC dhe në zonat bregdetare nga 12C në 19ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu, ku nuk përjashtohet mundësia që reshjet të jenë në formën e stuhihe.

Temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 13ºC

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.