UEFA zyrtarizon, ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë

0

UEFA ka bërë ditën e sotme zyrtare edhe vendin ku do të luhet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Francës.

Në faqen zyrtare, UEFA ka shënuar emrin e “Arenës Kombëtare”, si stadiumin që do të presë takimin, duke zyrtarizuar kështu axhendën, me ndeshjen që do nisë në orën 20:45, shkruan Koha Jonë.

Delegatët të cilët ishin të pranishëm në takimin testues mes Vllaznisë dhe Apolonisë për femra kanë mbetur të kënaqur me kushtet e stadiumit. Këta të fundit kanë dhënë dritën jeshile në institucionin më të lartë europian të futbollit, që ndeshja me Francën të luhet tek “Arena Kombëtare”.

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.