U kapën duke prerë pyjet në mënyrë të paligjshme, procedohen penalisht 2 persona

Dy persona janë proceduar penalisht për prerje të paligjshme të pyjeve në Kepin e Rodonit, Durrës. Policia kapi në flagrancë shtetasit: A. Z., 53 vjeç, banues në Shetaj, Durrës, i cili dispononte një motosharrë për prerje të pemëve dhe një automjet për transportin e tyre. G. V., 32 vjeç, banues në Ndraç, Durrës, i cili…

Dy persona janë proceduar penalisht për prerje të paligjshme të pyjeve në Kepin e Rodonit, Durrës.

Policia kapi në flagrancë shtetasit:

A. Z., 53 vjeç, banues në Shetaj, Durrës, i cili dispononte një motosharrë për prerje të pemëve dhe një automjet për transportin e tyre.

G. V., 32 vjeç, banues në Ndraç, Durrës, i cili u kap në flagrancë në Kepin e Rodonit, duke transportuar lëndë drusore me automjet. Edhe këtij shtetasi iu gjet një motosharrë me të cilën kishte prerë në mënyrë të paligjshme, pemë në Kepin e Rodonit.

Këta shtetas u proceduan penalisht për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”.

Gjithashtu u bë sekuestrimi në cilësinë e provës materiale, i dy motosharrave, dy automjeteve, dhe dy metër kub lëndë drusore.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.