Tmerr në Tiranë/ I riu tenton të vetëvaret me litar, por shpëtohet nga familjarët. Iu ikën nga duart dhe hidhet nga çatia e banesës

Dy tentativa vetëvrasjeje për disa minuta, i riu përfundon në spital.

Ditën e sotme, rreth orës 16:05, shtetasi H. L., 29 vjeç, në banesën e tij, në Qytet Studenti, dyshohet se ka tentuar të vetëvaret me litar por e kanë ndaluar familjarët. Më pas ka hipur në katin e dytë të çatisë dhe është hedhur nga lartësia.

Si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.