“Në spital dominojnë të pavaksinuarit”, Manastirliu inspekton spitalin Covid 4: Të përgatitur për çdo skenar
| |

“Në spital dominojnë të pavaksinuarit”, Manastirliu inspekton spitalin Covid 4: Të përgatitur për çdo skenar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka parë nga afër përgatitjet që po bëhen në spitalin Covid 4, i cili mund të rihapet nëse do të ezaurohen kapacitetet në dy spitalet e tjera Covid 1 dhe Covid 3. “Gati nëse do të kemi nevojë për të hapur Covid 4. Besoj që tashmë po merren masat e…

Mjekja obstetër-gjinekologe rekomandon gratë shtatzëna: Bëni vaksinën ndaj COVID-19 në kohën e duhur që të jeni të mbrojtura (VIDEO)
| |

Mjekja obstetër-gjinekologe rekomandon gratë shtatzëna: Bëni vaksinën ndaj COVID-19 në kohën e duhur që të jeni të mbrojtura (VIDEO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video për të treguar se janë mit hipotezat se vaksinimi ndikon apo dëmton gratë shtatzëna. Përkundrazi, mjekja obstetër-gjinekologe, Rubena Moisiu rekomandon gratë shtatzëna dhe ato që planifikojnë shtatzëni të bëjnë vaksinën në kohën e duhur që të jenë më të mbrojtura. Sipas saj, nuk ka asnjë fakt…

Hapja e ‘Covid 3’, Manastirliu: Kemi riaktivizuar planin e përballimit të situatës, për t’iu përgjigjur fluksit në spitale
| |

Hapja e ‘Covid 3’, Manastirliu: Kemi riaktivizuar planin e përballimit të situatës, për t’iu përgjigjur fluksit në spitale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë të parë për hapjen e spitalit Covid-3. Manastirliu thotë se është riaktivizuar plani për përballimin e situatës për t’iu përgjigjur fluksit në spitale. Ajo thekson se synimi tashmë është frenimi i përhapjes së pandemisë në vend dhe për të lehtësuar pasojat. STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU 👩🏻‍⚕️👨‍⚕️Forca…

Realizohen me sukses 100 koronarografi në Spitalin Memorial të Fierit, Manastirliu: Një falenderim për super punën e stafit shqiptaro turk
| |

Realizohen me sukses 100 koronarografi në Spitalin Memorial të Fierit, Manastirliu: Një falenderim për super punën e stafit shqiptaro turk

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka treguar nëpërmjet një statusi në rrjete sociale se deri më tani në Spitalin Memorial të Fierit i janë realizuar me sukses 100 koronarografi. Ministrja ka falenderuar për këtë arritje stafin e përbashkët shqiptaro-turk, që sipas saj, çdo ditë e më tepër po fuqizojnë këtë pol të ri të afrimit…

“Bëra gabimin më të madh në jetë”, Manastirliu publikon apelin e pacientëve tek Infektivi: Burri i vaksinuar nuk u sëmur, unë jo dhe përfundova rëndë
| |

“Bëra gabimin më të madh në jetë”, Manastirliu publikon apelin e pacientëve tek Infektivi: Burri i vaksinuar nuk u sëmur, unë jo dhe përfundova rëndë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar apelet e dy pacientëve të spitalit Infektiv që po luftojnë me COVID-19. Një grua e cila është e shtruar në spital thotë se ka bërë gabimin më të madh në jetë që nuk e bëri vaksinën. Ajo tregon se burri i saj që u vaksinua nuk u sëmur,…

Nis trajnimi i stafeve mjekësore në qendrat verore, Manastirliu: Do përdoret testimi i shpejtë për të gjithë turistët, protokollet të detyrueshme për t’u zbatuar
|

Nis trajnimi i stafeve mjekësore në qendrat verore, Manastirliu: Do përdoret testimi i shpejtë për të gjithë turistët, protokollet të detyrueshme për t’u zbatuar

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, duke ndjekur nga afër trajnimin e stafeve mjekësore që do të punojnë në qendrën shëndetësore verore në Shëngjin, ka bërë me dije 29 qendrat do të jenë gati për të ofruar shërbim 24 orë në 7 ditë të javës, duke filluar nga 15 qershori.