Sot dita më e nxehtë e muajit/ Temperatura përvëluese në disa qytete, ja sa pritet të shkojë termometri

Kjo e enjte mund të jetë dita më e nxehtë e muajit, pasi termometri pritet të prekë 37 gradë C.

Temperaturat përvëluese do të jenë në Berat, Elbasan, Cërrik dhe Dimal, sipas Meteoalb.