Rikthehen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat gjatë pasditës do të shtohen ku në zonat malorëe do sjellin reshje shiu.

moti

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03ºC në 14ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 22ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 22ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 2-3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 11ºC në 15ºC.