Përfundon numërimi i fletëve të votimit, zgjidhen 15 anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike

Ka përfunduar në mesnatë, numërimi i fletëve të votimit në Partine Demokratike, nga ku kanë dalë edhe 15 emrat më të votuar, që tashmë janë edhe anëtarët e rinj të Kryesisë së Partisë.

Emrat me të votuar janë si vijon:

Gert Bogdani

Tomorr Alizoti

Agron Gjekmarkaj

Ervin Salianji

Flamur Noka

Oerd Bylykbashi

Kreshnik Çollaku

Aldo Bumçi

Fitim Zekthi

Luan Baçi dhe Gent Strazimiri në balotazh (Shorti vendosi që Gent Strazimiri, të jetë anëtar)

5 anëtaret femra:

Oriola Pampuri,

Dhurata Çupi

Juela Hamati

Taulanta Jaupi

Lindita Metaliaj