Pas takimit të delegacioneve Erdoğan dhe Conte do të zhvillojnë konferencë të përbashkët për media

Pas takimit të delegacioneve Erdoğan dhe Conte do të zhvillojnë konferencë të përbashkët për media

0

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka pritur në takim kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte, raporton Anadolu Agency (AA).

Kryeministri italian me ftesë të Erdoğanit, vizitën e parë të punës pasi erdhi në detyrë e zhvilloi në Ankara, ku u prit nga nënpresidenti i Turqisë, Fuat Oktay.

Takimi Erdoğan-Conte kokë me kokë zgjati një orë e gjysëm dhe ishte i mbyllur për media. Pas takimit të delegacioneve Erdoğan dhe Conte do të zhvillojnë konferencë të përbashkët për media.

Lajme të ngjashme

Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.