Opozita sot protestë, një numër i madh policësh dhe garda zbarkon në terren

Këtë të hënë opozita ka paralajmëruar protestë, ndërkohë që po sot do të mblidhet dhe Këshilli i mandateve për të shqyrtuar kërkesën e SPAK për heqjen e imunitetit të deputetit të Sali Berishës.

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se një numër i lartë efektivësh të policisë së shtetit dhe të gardës të Republikës kanë zbritur në terren për protestën.

Mësohet se efektivë të gardës në numër të konsiderueshëm janë në brendësi të kryesisë, sakaq të gjithë gardistët dhe policët janë të pajisur me maska kundra gaz.