Operacioni që çoi në pranga Breçanin, zbardhen emrat e 11 urdhër-arresteve të SPAK

Janë zbardhur emrat e të 11 personave për të cilët është lëshuar masë sigurie me urdhër të SPAK në kuadër të operacionit të finalizuar një ditë më parë, ku u vu në pranga edhe ish-drejtuesi i policisë, Erzen Breçani.

Mes të arrestuarve janë oficerja e drejtorisë së kufirit Jonida Babameto dhe shefi i seksionit të krimeve në komisariatin nr. 6 Dedan Gjoni.

Në kërkim në kuadër të këtij operacioni është shpallur në kërkim edhe biznesmeni Ervin Mata, një emër i njohur për drejtësinë, pas përplasjes që ka patur me, Ervis Martinaj.

11 emrat për të cilët janë lëshuar masa sigurie

Besmir Mustati

Bujar Germizi

Erzen Breçani

Dedan Gjoni

Eralbi Breçani

Ervin Mata

Jonida Babameto

Besmir Murati

Artan Sulejmani

Albert Prenga

Bajram Grabova