Meta jep premtimin dhe paralajmëron shqiptarët: Më 25 korrik fillon ekzekutimi i…

Presidenti Ilir Meta ka bërë një premtim për shqiptarët, ndërsa i ka paralajmëruar se pas 25 korrikut do të nisë ‘ekzekutimi’ i frikës.

Në një intervistë për Top Story Meta tha se pas kësaj date, kur edhe i mbaron mandati i presidentit, do të nisë një lufte e pakompromis kundër mafies lokale.

“Jap një premtim solemn para të gjithë shqiptarëve, si ish-student i dhjetorit ’90, për te gjithë ata qe donin te asgjësonin pluralizmin, se më 25 korrik fillon ekzekutimi i frikës dhe nis rikthimi i transparencës dhe llogaridhënies ne çdo nivel. Nis një lufte e pakompromis kundër mafies lokale, rajonale dhe nderkombetare”, tha ai.