Lagu veten dhe gruan me lëndë djegëse, arrestohet 49-vjeçari në Tiranë

Një 49-vjeçar nga Tirana është vënë në pranga, pasi ditën e djeshme në gjendje të dehur, ka lagur veten dhe bashkëshorten e tij me lëndë djegëse.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vangjel Noti” rreth orës 07:00.

49-vjeçari B.D pasi lagu veten dhe bashkëshorten me lëndë djegëse, është larguar me një automjet, të cilin e ka përplasur me murin rrethues të një banese. Gjatë kontrollit fizik, policët i gjetën dhe sekuestruan, 49-vjeçarit, një thikë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.